Zajęcia pod fachową opieką i dobra zabawa w jednym

Nauka jazdy na łyżwach w Walley’u to przyjemność od samego początku. Bo lubimy i potrafimy uczyć.

Grupy tworzone są adekwatnie do poziomu uczestników, a instruktaż – jeśli trzeba – prowadzimy również po angielsku.

Nasza szkoła nauki jazdy na łyżwach to coś więcej niż zajęcia – to też nowe znajomości, imprezy tematyczne, obozy, warsztaty, pokazy i porady ekspertów. Poza zajęciami na lodzie prowadzimy również treningi imitacyjne (off-ice), wszechstronne, rozgrzewki oraz zajęcia na rolkach.

Zapraszamy na pierwsze zajęcia!

JACEK TASCHER

Trener PZŁF

Jestem z wykształcenia profesjonalnym trenerem i promotorem łyżwiarstwa figurowego. Byłem mistrzem kraju solo i wicemistrzem w parze tanecznej, broniłem barw kraju na Mistrzostwach Europy i Świata.

Ukończyłem wydział trenerski Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz studia podyplomowe z zarządzania marketingiem oraz marketingu strategicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jako trener wiele lat kierowałem szkoleniem w Polskim Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Od 1996 roku komentuję również łyżwiarstwo figurowe dla polskiego Eurosportu. Od wielu lat, obok łyżwiarstwa wyczynowego, zaangażowany jestem w łyżwiarstwo dla amatorów.

Wszyscy nasi trenerzy to łyżwiarze
figurowi z fachowym wykształceniem

Trenerzy Warszawa
WIĘCEJ

Jacek
Tascher

Jacek Tascher

Trener PZŁF

Na taflę bydgoskiego Torbydu pierwszy raz zaprowadziła go mama. Pomimo odkrytej tafli, ciężkich treningów i siarczystych mrozów, łyżwiarstwo spodobało mu się. W barwach bydgoskiej Polonii zdobył swój pierwszy tytuł mistrza Polski seniorów. Treningi wyczynowe kontynuował później w Warszawie. Do 1977 roku startował w kategorii solistów, a następnie razem z Haliną Gordon-Półtorak jeździł w parze tanecznej. Czterokrotnie reprezentował Polskę na ME i dwukrotnie na MŚ, zajmując miejsca od 12-go do 17-tego. Był Mistrzem Polski juniorów i seniorów.

W 1981 roku został najmłodszym w historii PZŁF kierownikiem wyszkolenia, a następnie – po zakończeniu pracy na tym stanowisku – wybrano go do zarządu, w którego składzie jest do chwili obecnej. Przez kilka kadencji piastował funkcję v-ce prezesa. Od 1996 roku komentuje zawody w polskim oddziale Eurosportu. Prowadzi również kursy instruktorskie.

W 1991 roku założył Towarzystwo Łyżwiarstwa Figurowego Walley, które od początku za cel stawiało sobie propagowanie sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Obecnie Walley istnieje już w 4 miastach i na koncie ma tysiące przeszkolonych łyżwiarsko osób.

Jacek ukończył wydział trenerski Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz studia podyplomowe z zarządzania marketingiem oraz marketingu strategicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Jego specjalność to technika jazdy - jazda obowiązkowa zawsze była jego mocnym punktem. Szczególnie lubi zwroty, zwroty odwrotne i pętlice oraz połączenia elementów. Ciężko zgonić go z tafli i złapać na bezczynnym siedzeniu. Na co dzień interesuje się historią, filmem, uwielbia podróże – te bliskie. I te dalekie.

Prywatnie mąż, tata oraz, od niedawna, dziadek. Patrząc na jego wyczyny na lodzie, wciąż nie możemy w to jednak uwierzyć :)

WIĘCEJ

Magdalena
Tascher

Magdalena Tascher

Instruktor PZŁF

Na łyżwach zaczęła jeździć w wieku 4 lat – do tej pory pamięta przejażdżki na butach taty na małej tafli na warszawskim Torwarze. Całe swoje życie spędziła na Torwarze, jednak wyczynowo związała się z tańcem. Jest czterokrotną finalistką MP w kategorii formacja hip-hop razem z grupą V4 (Egurrola Dance Studio). W 2014 roku zdobyła uprawnienia instruktora łyżwiarstwa figurowego. Trenowała również taniec na szarfach.

Uwielbia pracować z dziećmi, rozśmieszać je i sprawiać, że pierwsze kroki na łyżwach stają się świetną przygodą. Nie ma dla niej lepszej nagrody niż uśmiech malucha w trakcie zajęć i jego chęć powrotu na zajęcia.

Sportowe eventy to jej żywioł. Pracowała m.in. przy Danone Nations Cup, Igrzyskach Olimpiad Specjalnych oraz na najważniejszych łyżwiarskich imprezach w Polsce – od MP, poprzez zawody z cyklu juniorskiego Grand Prix, dwa finały JGP, Europejski Olimpijski Festiwal w Cieszynie, aż po Mistrzostwa Europy 2007, gdzie była spikerem. Łyżwiarstwo również komentuje – najpierw w TVP, od 2013 roku w Eurosporcie. W 2017 roku została wybrana do zarządu PZŁF i obecnie jest jednym z wiceprezesów.

Zapalona podróżniczka, mieszkała przez rok w Berlinie, ponad 30 razy była też w Moskwie. Język rosyjski oraz rosyjska kultura są jej wielką pasją, podobnie jak nauka języków, czytanie, taniec, aktywność sportowa czy urządzanie wnętrz i fotografia. Nie potrafi siedzieć bezczynnie, ciągle wytycza sobie nowe cele.

Ukończyła europeistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Prywatnie jest żoną oraz mamą.

WIĘCEJ

Michalina
Górska

Michalina Górska

Instruktor PZŁF

„Można powiedzieć, że swoją przygodę z łyżwami zaczęłam z Walley’em, bo właśnie na tych zajęciach stawiałam swoje pierwsze kroki. I na lodowisku już zostałam, aż do klasy maturalnej.”

Michalina trenowała początkowo pod okiem Anny Hunkiewicz. Startowała w zawodach zarówno w kraju, jak i za granicą. Miała okazję szkolić się w Sankt Petersburgu pod okiem znakomitych rosyjskich trenerów m.in Ałły Piatovej.
Jako nastolatka trafiła pod skrzydła Anny Rechnio, dzięki której znacznie poprawiła swój łyżwiarski warsztat.

Na naszych zajęciach prowadzi wszystkie grupy – od malutkich tuptaków po grupy dorosłe. Ciepła, zawsze uśmiechnięta i pomocna – to cała Michalina! W Walley’u odpowiada również za komunikację z klientami w warszawskim oddziale, jest także członkinią grupy rewiowej Walley Ice Story.

Ma mnóstwo pozałyżwiarskich zainteresowań, m.in. podróżowanie, robienie zdjęć, urządzanie wnętrz i… delektowanie się dobrą kawą. Jest studentką ostatniego roku Turystyki na SGGW oraz prowadzi wraz z mamą biuro podróży specjalizujące się w wyjazdach dla dzieci i młodzieży.

Co najbardziej lubi w uczeniu innych? „Sprawia mi to ogromną radość, gdy widzę satysfakcję na twarzach moich uczniów (szczególnie w ulubionej srebrnej grupie dorosłych) kiedy uda im się zrobić wcześniej zupełnie niewykonalny w ich mniemaniu element :)”

WIĘCEJ

Ilona
Senderek-Wójcik

Ilona Senderek-Wójcik

Instruktor PZŁF

Swoją przygodę z łyżwami rozpoczęła stosunkowo późno, jak na wyczynową łyżwiarkę - w wieku 9 lat. Szybko jednak nadrabiała zaległości, już w 2004, po 7 latach treningów weszła do finału MŚJ w Kitchener. Zdobyła Mistrzostwo Polski Juniorów i seniorów, wielokrotnie reprezentowała Polskę za granicą. W trakcie swojej kariery miała przyjemność doszkalać się u łyżwiarskich sław, takich jak: Brian Orser, Aleksiej Miszin, Tatiana Miszyna, Kori Ade, Aleksander Vedenin, Tracy Wilson, Wiktor Kudriawcew i innych. Jest członkinią naszej grupy rewiowej – Walley Ice Story.

Ilona jest bardzo aktywną osobą – trenowała również cross fit oraz aerobic sportowy. W tym ostatnim wywalczyła Mistrzostwo Polski w kategorii duetów i v-ce Mistrzostwo w trójkach.

Uprawnienia instruktorskie zdobyła w 2010 roku. Na co dzień trenuje zawodników również w klubie wyczynowym Ochota Warszawa. Najlepsza z jej podopiecznych, Oliwia Rzepiel, jest mistrzynią Polski w kategorii młodzieżowiec.

Za co kocha pracę instruktora? „Za to, że każdy dzień jest inny, codziennie uczymy się (nie tylko moi zawodnicy, ale i ja sama) nowych rzeczy, rozwijamy się. I to nie tylko fizycznie, ale i mentalnie.”

Ilona jest absolwentką Politechniki Warszawskiej. Zajmuje się również hodowlą kotów rasowych (Maine Coon) i produkcją kosmetyków naturalnych.

WIĘCEJ

Karolina
Bulak

Karolina Bulak

Instruktor PZŁF

"Cieszę się, że ucząc innych, mogę cały czas sama jeździć i też się rozwijać, a najfajniej jest widzieć uśmiech uczestników, gdy udaje im się coś, co wcześniej było czarną magią.”

Karolina pracuje z nami już od 2002 roku!
Pierwszy raz na lodowisko zaprowadziła ją mama - było to gocławskie jeziorko.  Szybko rozpoczęła treningi na starym Torwarze. Od 2 klasy szkoły podstawowej trenowała ją Montserrat Gras, później Adam Załęgowski i Zbyszek Turkowski.

Karo nie ma głowy do liczb - a szkoda, bo ma się czym chwalić! Te najważniejsze osiągnięcia to na pewno V-ce Mistrzostwo Polski Juniorów w 2004 roku, medalowe miejsca w cyklu Pucharu Europy oraz na zawodach Warsaw Cup i na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Kilka razy miała okazję trenować w St. Petersburgu na obozach prowadzonych przez Alekseja Mishina, uczestniczyła również w obozach kadry narodowej. Po zakończeniu kariery zawodniczej brała udział w rozmaitych show, m.in. w rewii w Dubaju z Circus of Russia, występowała również we wszystkich edycjach programu "Gwiazdy tańczą na lodzie". Jest członkinią naszej grupy Walley Ice Story I gra główne role w naszych bajkach oraz rewiach.

Łyżwiarskie uprawnienia instruktorskie Karolina zrobiła na kursie w Krynicy w 2007 roku, posiada również tytuł instruktora fitness - ukończony na AWF u Bartłomieja Krynickiego.
Studiowała gospodarkę przestrzenną na UW, oraz turystykę i rekreację na AWFie. Lubi podróże, na naszych obozach zawsze jest "pierwszym eksploratorem" miejscowych ciekawych miejsc i tras rolkowych.

Karolina jest jedną z najrzadziej opuszczających zajęcia instruktorek - można na niej polegać jak na Zawiszy. Fenomenalnie odnajduje się zarówno w prowadzeniu zajęć z dziećmi, jak i z młodzieżą i dorosłymi. Aktualnie Karolina podnosi swoje kwalifikacje na kursie trenerskim.

WIĘCEJ

Monika
Serkowska

Monika Serkowska

Instruktor PZŁF

Jak sama mówi, "w prowadzeniu zajęć najbardziej lubi widzieć satysfakcję uczniów, kiedy w końcu uda im się wykonać nowy element - ten uśmiech na ich twarzach – bezcenny :)". Pracuje z nami od 2004 roku, zaczynała jako asystent instruktora i cały czas się rozwija. Szuka inspiracji w sieci, śledzi profile łyżwiarskich trenerów i grup lodowych. W 2004 roku brała udział w szkoleniu z Aleksandrem Vedeninem w Łodzi.

Od ponad 20 lat jeździ na łyżwach. W 2009 roku uzyskała uprawnienia instruktora. Jest wielokrotną medalistką zawodów o Puchar Warszawy oraz brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorów w Łodzi w 2004 roku. Po skończeniu kariery wyczynowej występowała jako solistka w Meksyku w rewii Magic on Ice - Mexico oraz wzięła udział w programie rozrywkowym TVP2 „Gwiazdy tańczą na lodzie”, jako członek profesjonalnej grupy łyżwiarskiej. Razem z grupą Walley Ice Story wstępowała w wielu pokazach krajowych oraz zagranicznych, w tym brała udział w występach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Lubi układać programy dla amatorów - nam najbardziej zapadła w pamięć pokazówka "Singing in the rain" i program "Adele", którym nasza reprezentantka, Monika Ziobrowska wygrywała swoje pierwsze zawody amatorskie.

W Walley'u poza pracą instruktora, Monika wspiera nas od strony graficznej i organizacyjnej. Zawsze gotowa do pracy, pozytywnie nastawiona do świata i szybko adaptująca się do zmiennych warunków.

WIĘCEJ

Ania
Mazurkiewicz

Ania Mazurkiewicz

Instruktor PZŁF

Po raz pierwszy weszła na lodowisko w łyżwach mając 5 lat, na szkolnych treningach SP 46 w Łodzi. W roku 1999 pod skrzydła wziął ją trener klubowy - Stefan Potęga. Od 2000 roku niezmiennie reprezentowała klub MKŁ Łódź. Trenowała do 15 roku życia jako solistka, interesowały ją również pary taneczne. Aktualnie jest członkinią naszej rewiowej grupy Walley Ice Story, dla której układa również choreografie.

„Cudowne jest to, że mam szansę pracować z ludźmi w dziedzinie która jest moją pasją, a jednocześnie bez ustanku się rozwijać i zgłębiać prawie wszystkie moje zainteresowania w jednej pracy. Człowiek dając energię innym dostaje również dla siebie, bo w przyrodzie nic nie ginie."

I to chyba najlepiej charakteryzuje Anię - wulkan energii, wczuwa się zawsze na 100 %, ma wysokie poczucie obowiązku i odpowiedzialności za swoich uczniów, tak samo traktuje swoją pracę. Nie lubi też "iść na skróty" - uważa, że bez podstaw nie można wskoczyć na wyższy poziom. Czasem wydaje się z tego powodu bardzo zasadnicza ;) - ale kto ją lepiej pozna, ten wie, że ma dużą wiedzę i równie duże poczucie humoru. Na obozach Walley’a Ania prowadzi, poza zajęciami na lodzie, treningi ogólnorozwojowe i imitacyjne.

Ze względu na pasję sportową Ania podjęła studia na AWF-ie na kierunku wychowania fizycznego. Będąc na I roku studiów ukończyła kurs instruktorski łyżwiarstwa figurowego, od razu podejmując pracę w tej roli. Trenowała również aerobik sportowy oraz tańczyła w Zespole Tańca Ludowego "Warszawa" AWF.
Główne pasje? Oczywiście łyżwiarstwo i ogólnie pojęty sport, taniec, muzyka, śpiew, podróże.

Zawodowo i naukowo Ania rozwija się w kierunku biomechanicznej analizy ruchu i treningu funkcjonalnego, przede wszystkim pod kątem łyżwiarstwa figurowego. Swoją pracę dyplomową pisała o Akslu! W tej chwili zdaje na studia doktoranckie.

WIĘCEJ

Adriana
Grabowska

Adriana Grabowska

Instruktor PZŁF

Adriana kształciła swoje umiejętności w warszawskim klubie RKS Marymont pod okiem Łucji Rylskiej. W 2006 jako jedna z trzech najlepszych polskich zawodniczek reprezentowała kraj na międzynarodowej arenie.Brązowa medalistka Mistrzostw Polski, wielokrotna medalistka międzynarodowych zawodów na poziomie juniorskim. Bardzo dobrze zapowiadającą się karierę Ady przerwał na kilka lat uraz kręgosłupa po poważnym wypadku samochodowym - przeszła żmudną rehabilitację i noszenie gorsetu, zanim udało jej się wrócić do sportu wyczynowego. Jeździła zawsze z wielką gracją i to zostało jej do dziś.

Magister psychologii ze specjalizacja Psychologii Sportu – w tym kierunku Ada też się rozwija, prowadzi zajęcia z terapii sensorycznej dzieci.

Instruktorem łyżwiarstwa figurowego jest od 2007 roku, wtedy też rozpoczęła współpracę z nami, którą jednakże szybko przerwały wyjazdy do rewii. Przez wiele lat Adriana profesjonalnie występowała dookoła globu wraz ze światowymi oraz olimpijskimi łyżwiarzami. Od 2013 roku osiadła z powrotem w Polsce. W maju 2014 roku brała udział w szkoleniu z Aleksandrem Vedeninem. Szkoliła się od okiem Robina Cousinsa, Marka Naylora oraz Pasquale Camerlengo. Od 2013 roku prowadzi również treningi wyczynowe w klubie FSA Warszawa.

Ruda. Rudy jest również jej charakter. Niepokorna, nieszablonowa, zakręcona (czasem nawet bardzo!), ale równocześnie dużo z siebie dająca. Pozytywnie nakręcają i dopingują ją do pracy postępy u osób, które uczy. Jak sama mówi: " Lubię patrzeć jak rozwija się koordynacja ruchowa oraz równowaga, a co za tym idzie płynność ruchu oraz coraz lepsze umiejętności poruszania się na łyżwach". Nie dajcie się zwieść tym lekko lakonicznym słowom - Ada jest na co dzień bardzo ekspresyjna....chociaż ostatnio nieco złagodniała!

Miłośniczka dobrej kawy, pięknych ubrań, podróży i sportów różnorakich. Prywatnie mama Gucia.

WIĘCEJ

Paulina
Klimaj

Paulina Klimaj

Instruktor PZŁF
WIĘCEJ

Nikola
Wojtyńska

Nikola Wojtyńska

Instruktor PZŁF
WIĘCEJ

Oliwia
Rzepiel

Oliwia Rzepiel

Instruktor PZŁF
WIĘCEJ

Maja
Godlewska

Maja Godlewska

Instruktor PZŁF
WIĘCEJ

Karolina
Krycka

Karolina Krycka

Instruktor PZŁF
WIĘCEJ

Sebastian
Iwasaki

Sebastian Iwasaki

Instruktor PZŁF
WIĘCEJ

Edwin
Siwkowski

Edwin Siwkowski

Instruktor PZŁF
WIĘCEJ

Sławek
Janicki

Sławek Janicki

Instruktor PZŁF
WIĘCEJ

Krzysztof
Komosa

Krzysztof Komosa

Instruktor PZŁF
WIĘCEJ

Dominika
Mazur

Dominika Mazur

Instruktor PZŁF
WIĘCEJ

Sandra
Matz

Sandra Matz

Asystent Instruktora PZŁF
WIĘCEJ

Amelia
Wojtyńska

Amelia Wojtyńska

Asystent Instruktora PZŁF
WIĘCEJ

Martyna
Wąsińska

Martyna Wąsińska

Asystent Instruktora PZŁF
WIĘCEJ

Melania
Szymczak

Melania Szymczak

Asystent Instruktora PZŁF
WIĘCEJ

Vasil
Krytski

Vasil Krytski

Instruktor PZŁF
POKAŻ WSZYSTKICH POKAŻ MNIEJ
Trenerzy Kraków
WIĘCEJ

Ola
Krzyżanowska

Ola Krzyżanowska

Instruktor PZŁF

Zaczynała Krakowie, gdzie trenowała aż do osiągnięcia klasy juniorskiej pod okiem m.in. Anny Rechnio i Zbigniewa Sulimy. Uczestniczka zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych, występowała także w rewii łyżwiarskiej Rastelli Show Cyrku Raluy na wyspie Reunion.

Instruktor łyżwiarstwa figurowego od 2010 roku. W tym samym roku, wraz z Kasią Sobieszek-Müller, utworzyła sekcję Walley'a w Skawinie, a następnie w Krakowie. Uczestniczka seminarium trenerskiego Alexandra Vedenina w 2014 roku.

Współorganizatorka zawodów z cyklu "Walley Cup Kraków", imprez łyżwiarskich "Mikołajki na Lodzie", pokazów oraz obozów. Trenuje zarówno dzieci jak i dorosłych. Lubi motywować do działania uczestników zajęć, a ich zaangażowanie i postępy sprawiają jej dużą radość. W pracy trenera uwielbia układanie choreografii do nowych programów. Proces ten zaczyna od doboru muzyki. Potem następuje etap, gdy tańczy w mieszkaniu (ku uciesze domowników), a następnie pracuje z zawodnikami nad choreografią, już na lodzie. Na koniec oczywiście dzieli z nimi emocje, podczas startu w zawodach.

Prywatnie żona i mama Helenki, aktualnie doktorantka na krakowskiej AGH (elektronika).

WIĘCEJ

Kasia
Sobieszek-Müller

Kasia Sobieszek-Müller

Instruktor PZŁF

Na łyżwach jeździ od piątego roku życia. Zaczęła przypadkiem, gdy jej starszy brat, który uczestniczył w zajęciach zachorował. Mama stwierdziła wtedy, że wykupiony karnet wykorzysta jego młodsza siostra. Od tego czasu przez wiele lat trenowała w Krakowie pod okiem m.in. Anny Rechnio i Zbigniewa Sulimy. Brała udział w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych, aż do klasy seniorskiej.

Po zakończeniu kariery występowała w rewii na lodzie Rastelli Show Cyrku Raluy na wyspie Reunion. Instruktor łyżwiarstwa od 2009 roku, w tym samym roku, wspólnie z Olą Krzyżanowską, utworzyła sekcję Walley'a w Skawinie, a następnie w Krakowie. Uczestniczka seminarium trenerskiego Alexandra Vedenina w 2014 roku. Współorganizatorka zawodów "Walley Cup Kraków", imprez "Mikołajki na Lodzie", pokazów oraz obozów. Trenuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Podczas zajęć najbardziej lubi układać sekwencję kroków, czerpiąc satysfakcję wtedy, gdy grupie uda się tę sekwencję powtórzyć. W swojej karierze przez kilka lat tańczyła towarzysko, i dzisiaj wykorzystuje doświadczenie z parkietu w tworzeniu choreografii na lodzie.

Prywatnie żona i mama Jaśka, a także właścicielka wspaniałych kotów. Absolwentka kierunku architektura i urbanistyka na Politechnice Krakowskiej.

WIĘCEJ

Kasia
Golonka

Kasia Golonka

Instruktor PZŁF

Pierwsze kroki na łyżwach stawiała już w wieku 3 lat. Przez 13 lat trenowała wyczynowo w klubie KKŁ Krakowianka, dochodząc do stopnia juniora, będąc 4-tą zawodniczką w Polsce – w czasach, kiedy zawodników było więcej niż obecnie. Pod okiem Jacka Taschera uczyła się wielu elementów.

Jeszcze na poziomie zawodniczym zrobiła uprawnienia sędziowskie, uznała jednak, że woli nauczać innych, a nie oceniać. Pracowała z Anią Rechnio i przygotowywała młodszych zawodników do udziału w MP. Ze sportem nie rozstała się – jest absolwentką krakowskiej AWF. Bardzo lubi uczyć skoków i bardziej zaawansowanych elementów, pracuje głównie z grupami młodzieżowo-dorosłymi.

Prywatnie mama Bartka i Natalki, która dzielnie stawia pierwsze kroki na łyżwach właśnie w Walley’u.

WIĘCEJ

Maciek
Litwin

Maciek Litwin

Instruktor PZŁF

Jego kariera łyżwiarska związana jest z rodzinnym Krakowem oraz z Oświęcimiem, dokąd wyjechał jako nastolatek, żeby spróbować szczęścia w konkurencji par sportowych. Tam szkolił się pod okiem Iwony Chruścińskiej-Mydlarz, trenerki naszej najlepszej pary sportowej – Zagórska/Siudek.

Jego największe osiągnięcia to 3 miejsce w Mistrzostwach Polski novice jako solista oraz 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w parach sportowych.

W roku 2014 ukończył kurs instruktorski i zaczął stawiać pierwsze kroki na lodzie - tym razem, jako instruktor. Praca z podopiecznymi sprawa mu ogromną przyjemność - najbardziej nauka elementów skokowych i oglądanie postępów uczniów. Maciek jest również członkiem naszej grupy rewiowej Walley Ice Story.

WIĘCEJ

Paulina
Major

Paulina Major

Instruktor PZŁF

Od 1988 r. do 1999r. trenowała w klubie KKŁ Krakowianka. Uczestniczyła w zawodach krajowych i międzynarodowych począwszy od klasy wstępnej, a kończąc na juniorskiej.

Od 2016 r. jest instruktorem nauki jazdy na łyżwach w Walley’u w Krakowie. Uważa swoją pracę za dającą dużo satysfakcji, uśmiechu i pozytywnych zdarzeń. Paulina lubi dzielić się swoimi umiejętnościami i pasją z naszymi kursantami, a jej energia jest zaraźliwa. Najbardziej lubi prowadzić wszelkiego rodzaju ćwiczenia na kole. Lubi, jak uda jej się kogoś „odblokować” i na koniec zajęć dostaje od niego szczery uśmiech.

Z wykształcenia magister inżynier odlewnictwa – dyplom krakowskiej AGH. Ma również uprawnienia instruktora pływania oraz ukończony kurs wychowawców.

WIĘCEJ

Magda
Mazur-Pasoń

Magda Mazur-Pasoń

Instruktor PZŁF

Pierwszy raz łyżwy założyła w wieku 5 lat na stawie, lecz pod oko trenera trafiła 10 lat później w Gdańsku. Będąc już dorosłą osobą pełną pasji, w 2012 zaczęła startować w zawodach dla amatorów w Polsce. Pod koniec 2012 roku trafiła do Krakowa i od tego czasu trenowała pod okiem Oli Krzyżanowskiej i Kasi Sobieszek-Müller. Uczestniczyła też w letnich i zimowych obozach, podczas których szkolił ją m.in. Jacek Tascher.

W lipcu 2015 roku ukończyła kurs instruktora łyżwiarstwa figurowego i dołączyła do krakowskiego teamu Walley'a. Uczy dzieci jak i dorosłych, rozumiejąc trudności wynikające z podjęcia nauki w wieku późniejszym niż zawodniczy, gdyż sama przez to przeszła. W pracy ceni sobie te małe postępy i uśmiech uczestników, bo wierzy, że dobre nastawienie i właśnie te małe kroczki prowadzą do wielkich celów.

Kończy studia na kierunku Inżynierii Biomedycznej (specjalizacja Biomechanika i Robotyka) na krakowskiej AGH.

WIĘCEJ

Ania
Siedlecka

Ania Siedlecka

Instruktor PZŁF

Swoją przygodę z łyżwiarstwem wyczynowym zaczynała w klubie MKŁ Krakowianka, a na późniejszym etapie kariery przeniosła się do Oświęcimia, żeby trenować pod czujnym okiem Iwony-Mydlarz Chruścińskiej. Startowała głównie solo, ale dwa sezony poświęciła na jazdę w parach sportowych. Jeszcze jako zawodniczka odbyła miesięczne szkolenie w Anglii pod okiem trenera Gurgena Vardanjana.

Od 2016 roku, odkąd ukończyła kurs instruktorski, jej pasją zostało trenowanie innych. Własną wiedzę i umiejętności stara się przekazywać podopiecznym.

Najbardziej niesamowity jest dla niej moment, kiedy zawodnikowi wychodzi nowy trudny element. Radość i satysfakcja jaką mu to sprawia jest dla niej inspiracją do działania.

Ania jest członkinią naszej rewiowej grupy Walley Ice Story. Na co dzień studiuje Technologię Żywności i żywienie człowieka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

WIĘCEJ

Lucyna
Sobieszek

Lucyna Sobieszek

Instruktor PZŁF

Instruktor łyżwiarstwa od 2014 roku. Nie była łyżwiarzem wyczynowym, od 2011 startowała w zawodach amatorskich w kategorii solistek. Pracuje z początkującymi łyżwiarzami, głównie dziećmi (studia z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej, wieloletnie doświadczenie w pracy w szkole). Największą radość w pracy instruktorskiej sprawia jej obserwowanie postępów podopiecznych, którzy stawiają pod jej okiem pierwsze kroki na lodzie, a po kilku lekcjach zaczynają dostrzegać radość z jazdy na łyżwach.

WIĘCEJ

Nina
Szpak

Nina Szpak

Instruktor PZŁF

Pierwszy raz na łyżwach stanęła w wieku 5 lat. Mimo wielu bolesnych upadków nie poddała się i zaczęła uczęszczać na treningi do szkółki w Krakowie. Równolegle ćwiczyła też balet.

5 lat trenowała w krakowskich klubach, następnie kolejne 5 lat w Katowicach i pod koniec w Oświęcimiu, w klubie Unia Oświęcim. Startowała w zawodach ogólnopolskich.

Po kontuzji zakończyła trenowanie wyczynowe i zajęła się nauczaniem innych, co robi od 2014 roku. Sprawia jej to niezmierną przyjemność, kiedy patrzy jak zdobywają kolejne umiejętności pod moim okiem.

WIĘCEJ

Kasia
Turbasa

Kasia Turbasa

Instruktor PZŁF

Łyżwiarską karierę rozpoczęła na krakowskim lodowisku w wieku 4 lat. W ciągu toku swojej kariery miała okazję występować w różnych zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych oraz rozwijać umiejętności pod okiem m.in. Aleksandra Opryska czy Anny Rechnio. W 2008 roku  podjęła decyzję o przeprowadzce do Oświęcimia i kontynuacji swojej kariery w Szkole Mistrzostwa Sportowego pod okiem Iwony Mydlarz Chruścińskiej.

Przez 3 lata miała okazję poszerzać swoje umiejętności w konkurencji par sportowych oraz uczestniczyć seminarium prowadzonym przez Ninę Mozer w Moskwie. Od 2016 roku trenuje zarówno dzieci jak i młodzież w sekcji "Walley Kraków".

Uwielbia pracę z drugim człowiekiem, w której ma okazję przekazać zdobytą wiedzę i  cieszyć się z postępów zawodników. Jej największym zainteresowaniem jest nauka skoków oraz różnych, ciekawych sekwencji kroków.

WIĘCEJ

Wojtek
Żarów

Wojtek Żarów

Instruktor PZŁF

Wojtek swą karierę łyżwiarską związał z Krakowem. Przez kilkanaście lat startował w konkurencji solistów. Do największych sukcesów zaliczyć należy v-ce Mistrzostwo Polski juniorów młodszych, brązowy medal MP juniorów na zakończenie kariery w 1998 roku czy wywalczenie Pucharu Polski rok wcześniej. Był również reprezentantem naszego kraju na zawodach międzynarodowych.

Od 2007 roku jest instruktorem łyżwiarstwa figurowego. Początkowo pracował w sekcji wyczynowej klubu KS Cracovia a od 6 lat związany jest z klubem Walley. Prowadzi zajęcia zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi. Obserwacja szybkich postępów dzieci, ich radość z zabawy na lodzie sprawia Wojtkowi ogromną satysfakcję. Natomiast u dorosłych adeptów podziw budzi determinacja i upór w pokonywaniu swoich słabości i dążenie do nauki coraz trudniejszych elementów łyżwiarstwa.

WIĘCEJ

Aleksandra
Kosowska

Aleksandra Kosowska

WIĘCEJ

Aleksandra
Malinkiewicz

Aleksandra Malinkiewicz

WIĘCEJ

Aleksandra
Mienik

Aleksandra Mienik

WIĘCEJ

Patrycja
Mazur

Patrycja Mazur

WIĘCEJ

Natali
Milewska

Natali Milewska

WIĘCEJ

Julia
Solarz

Julia Solarz

Asystent Instruktora PZŁF
POKAŻ WSZYSTKICH POKAŻ MNIEJ
Trenerzy Łódź
WIĘCEJ

Małgorzata
Grajcar-Cieślak

Małgorzata Grajcar-Cieślak

Instruktor PZŁF

Jedna z najlepszych zawodniczek w historii polskiego łyżwiarstwa w konkurencji tańców na lodzie, w parze z Andrzejem Dostatnim. 9-ta zawodniczka ME oraz 12 zawodniczka MŚ. Występowała w najsłynniejszej na świecie rewii Holiday on Ice.

Jest dyplomowanym nauczycielem wychowania fizycznego oraz pedagogiem specjalnym z wieloletnim stażem. Ukończyła wiele kursów instruktorskich zakresu sportu i rekreacji. Założyła pierwszy pozawarszawski oddział Walley’a oraz amatorski team synchroniczny Walley Synchron Dance.

Jest miłośniczką wszelkich sportów oraz tańca. Aktywność i niespożyta energia to jej drugie imię. Zawsze szuka indywidualnego podejścia do każdego uczestnika zajęć, ma w zanadrzu uśmiech oraz dużą dawkę profesjonalnych porad i pozytywnych fluidów.

W życiu prywatnym jest żoną i matką dwójki dzieci, które od wczesnych lat związane są z łyżwami.

WIĘCEJ

Elżbieta
Balcerek

Elżbieta Balcerek

Instruktor PZŁF

Sport, taniec i szeroko rozumiana aktywność ruchowa towarzyszyły jej od dzieciństwa. Przygodę z łyżwiarstwem figurowym rozpoczynała w Ognisku TKKF Hala Sportowa w Łodzi w sekcji prowadzonej przez Marię i Karola Olszewskich.

Ukończony kurs instruktora rekreacji ze specjalnością łyżwiarstwa figurowego pozwolił jej na realizację pasji w roli instruktorskiej i działacza sportowego. Ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu zajęć.

Największą radość i satysfakcję sprawia jej nauczanie początkowe dzieci. Gdy dorośli już uczniowie kłaniają się na ulicy, wie, że znają się z lodowiska i jest pewna że z nowym sezonem kolejne pokolenie będzie zgłębiać tajniki łyżwiarstwa.

Bogate doświadczenie trenerskie przydatne było w jej różnokierunkowej pracy zawodowej (Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej).

Posiada najróżniejsze odznaczenia sportowe, m.in. Medal 50-lecia TKKF, brązowa odznaka Ministra Sportu i Turystyki „Za zasługi dla sportu”. Prywatnie – żona, mama i szczęśliwa oraz bardzo energiczna babcia.

WIĘCEJ

Julia
Jasińska

Julia Jasińska

Instruktor PZŁF

Jedna z dwóch Walley’owych instruktorek, które nie wywodzą się z łyżwiarstwa wyczynowego - co tylko świadczy o tym, że pomimo amatorskiej jazdy spełniła nasze ostre kryteria naborowe. Jest “naszym dzieckiem” i większości elementów nauczyła się podczas zajęć i obozów Walley’a.

Na łyżwach jeździ od 2008 roku, pierwsze kroki stawiała w łódzkim TKFF,a później w Walley’u.

Lubi, kiedy uczestnicy dzięki niej poznają świat łyżwiarski i kiedy jej uwagi sprawiają, że nauka poszczególnych elementów staje się łatwiejsza. Prowadzi również zajęcia na rolkach.

Analityczny umysł, bardzo konkretna, obowiązkowa i solidna. Ma ukończony kurs wychowawcy kolonijnego i na naszych obozach pełni role wychowawcy.

Jest studentką chemii budowlanej na Politechnice Łódzkiej, co nie mówi całej prawdy o niej – wcześniej ukończyła szkołę muzyczną.

Prywatnie bardzo aktywny typ, co zresztą cechuje większość naszych instruktorów - biega, pływa, jeździ na rolkach oraz gra na pianinie.

WIĘCEJ

Paulina
Sobczak

Paulina Sobczak

Instruktor PZŁF

Przygodę z łyżwiarstwem rozpoczęła w wieku 4 lat, dzięki mamie, która przyprowadziła ją na lodowisko. Trenowała solo, a później przeniosła się do konkurencji par tanecznych w Miejskim Klubie Łyżwiarskim. Z Marcinem Trębackim zdobyła dwukrotnie tytuł Mistrzów Polski. Reprezentowała Polskę podczas zawodów juniorskiego cyklu Grand Prix oraz w MŚJ.

Najwięcej satysfakcji daje jej praca z dziećmi, w którą bardzo się angażuje.

Prywatnie mama dwójki małych szkrabów.

WIĘCEJ

Barbara
Kobalczyk

Barbara Kobalczyk

POKAŻ WSZYSTKICH POKAŻ MNIEJ

Kontakt

Warszawa

Oliwia Rzepiel

+48 502 648 237

Kraków

Lucyna Sobieszek

+48 606 355 300

Łódź

Edyta Jasińska

+48 790 213 362

Skawina

Lucyna Sobieszek

+48 606 355 300

Zgierz

Edyta Jasińska

+48 790 213 362

Niektóre obszary Walley.pl mogą wykorzystywać cookies. Kontynuowanie przeglądania bez zmiany dotychczasowych ustawień oznacza wyrażenie zgody na używanie plików cookies. Dowiedz się więcej.