FAQ - zajęcia łyżwiarskie Walley

1. Gdzie odbywają się zajęcia łyżwiarskie?

Nasze zajęcia odbywają się w 5 lokalizacjach: w Warszawie (lodowisko Torwar II, oraz w okresie zimowym, na lodowisku w Wilanowie), w Łodzi (lodowisko Retkinia) w Krakowie (hala Cracovia) oraz w Skawinie. Adresy poszczególnych oddziałów znajdują się na podstronach poszczególnych lokalizacji.
 

2. Czy na zajęcia mogą zapisać się osoby, które nigdy wcześniej nie jeździły na łyżwach?

Tak, jak najbardziej. Osobom uczącym się od podstaw możemy zaproponować naukę w grupie “brązowa od podstaw” lub treningi indywidualne. Sugerujemy kontakt z nami przed zapisaniem się na pierwsze zajęcia.
 

3. Czy do zajęć trzeba się specjalnie przygotować?

Nie, polecamy odwiedzić zakładkę “Ubiór” i tam znajdą Państwo wszystkie informacje dotyczące odpowiedniego stroju na zajęcia.
 

4. Ile kosztują pojedyncze zajęcia?

Koszt pojedynczych zajęć waha się w granicach 30-60 zł. Cena zależna jest w niektórych lokalizacjach od tego, czy są to pierwsze zajęcia, czy kolejne. Najbardziej opłacalne jest wykupienie karnetu na zajęcia, wtedy cena jednostkowych zajęć jest odpowiednio niższa.
 

5. Ile zajęć obejmuje karnet?

W zależności od lokalizacji, oferujemy karnety na 4,8 oraz 10 zajęć. W Warszawie oraz w Krakowie w cenę zajęć wchodzą rozgrzewki.
 

6. Czy są jakieś zniżki na zajęcia?

Tak, dla stałych klientów oferujemy karty stałego klienta i związane z nią zniżki na zajęcia.
Zniżki obowiązują również na nasze obozy – osoby biorące udział w 3 obozach mają prawo do zniżki, niższą cenę mają również osoby z tej samej rodziny.
 

7. Co to są zajęcia imitacyjne?

Trening imitacyjny to zajęcia ogólnorozwojowe, mające na celu przygotowanie ciała do ćwiczeń na lodzie i odpowiedniego odwzorowania elementów łyżwiarskich. Podczas zajęć imitacyjnych ćwiczymy w obuwiu (lub bez, w zależności od nawierzchni i wykonywanych ćwiczeń). Trening wpływa na koordynację, skoczność, gibkość oraz wydolność.
 

6. Czy można zapisać się na zajęcia indywidualne?

Tak. Treningi indywidualne bardzo dobrze sprawdzają się jako:

 • wprowadzenie w łyżwiarski świat dla najmłodszych dzieci (1-2 lekcje, później polecamy zajęcia grupowe)
 • są świetnym rozwiązaniem dla osób po kontuzjach, dłuższej przerwie, dla kogoś, kto chciałby “dogonić” swoją grupę, dla osób przygotowujących się do zawodów i układających program, dla osób o elastycznym trybie pracy, które mogą przyjść na zajęcia w ciągu dnia.

 

7. Czy honorujecie karty MultiSport?

Nie, nie honorujemy kart partnerskich.
 

8. Co należy zabrać ze sobą na zajęcia?

Na zajęcia należy zabrać ze sobą wygodny ubiór, sprzęt łyżwiarski i wodę do picia. W przypadku dzieci niezbędne są rękawiczki. Maluchy rozpoczynające swoją przygodę z łyżwami muszą mieć kask oraz grubsze spodnie (będą siadać na lodzie oraz przewracać się).
 

9. Czy jest możliwość zapisania się na zajęcia w trakcie trwania sezonu, czy tylko na początku?

Do naszych zajęć można dołączyć w każdym momencie, pod warunkiem, że mamy jeszcze miejsca w grupach.
 

10. Czy zajęcia odbywają się także w wakacje?

To zależy od lokalizacji. Lodowiska w Krakowie, Łodzi oraz w Skawinie są zamknięte w tym okresie. Warszawa trenuje praktycznie przez cały rok, z miesięczną przerwą, podczas której organizujemy 3-tygodniowy obóz letni. W okresie wakacyjnym grafik zajęć jest zmieniany. Organizujemy również półkolonie.
 

11. W jaki sposób można zapisać się na zajęcia?

Warszawa: zapisów można dokonać poprzez bezpłatną aplikację do ściągnięcia z Google Play oraz Apple Store oraz poprzez zalogowanie się na stronie konto.walley.pl

Łódź: telefonicznie oraz mailowo:

 • lodz@walley.pl
 • Małgorzata Grajcar-Cieślak: + 48 501 270 702
 • Edyta Jasińska: +48 790 213 362


Kraków i Skawina: telefonicznie oraz mailowo:

 • krakow@walley.pl
 • +48 606 355 300 (Lucyna Sobieszek)
 • +48 600 388 608 (Katarzyna Sobieszek)
 • +48 668 155 259 (Aleksandra Krzyżanowska)
 • skawina@walley.pl
 • +48 606 355 300 (Lucyna Sobieszek)
 • +48 600 388 608 (Katarzyna Sobieszek)
 • +48 668 155 259 (Aleksandra Krzyżanowska)

 

12. Nie znam swojego poziomu, do jakiej grupy mam się zapisać?

Prosimy o kontakt telefoniczny z naszymi oddziałami, pomożemy dobrać poziom.

 

PYTANIA DOTYCZĄCE POSZCZEGÓLNYCH GRUP WIEKOWYCH

DZIECI od 4 do 12 roku życia

1. Jakie grupy są do wyboru?

Dla dzieci w tym wieku mamy pełen przekrój grup. Od początkujących (maluchy 4-6, początkujący 7-12) poprzez średniozaawansowane (brązowa +, srebrna) aż po grupę zaawansowaną (złotą).
 

2. Jaki strój obowiązuje na zajęciach?

Na zajęcia najlepszy jest strój sportowy, umożliwiający swobodne przemieszczanie się po tafli, upadanie oraz wstawanie (np. koszulka, polar, na chłodniejszych lodowiskach jeszcze kamizelka lub wygodna sportowa kurtka, rękawiczki, opaska lub czapka, kask w przypadku maluchów 4-6) oraz naostrzony sprzęt łyżwiarski.
 

3. Czy rodzice mogą być obecni na zajęciach?

Rodzice mogą być obecni, jeśli ćwiczą w grupach im dedykowanych. W pozostałych przypadkach zapraszamy na trybuny lub nieco dalej od bandy :)
Doświadczenie uczy, że obecność rodziców rozprasza dzieci, zwłaszcza początkujące maluchy, które nagle są dużo bardziej zmęczone, głodne czy chcące się załatwić…
 

4. Czy organizowane są jakieś inne formy aktywności dla dzieci/ zajęcia tematyczny?

Tak, poza zajęciami grafikowymi organizujemy również imprezy tematyczne: Halloween, Bożonarodzeniową zabawę czy kończącą sezon Fiestę. Poza tym, dwa razy do roku przedstawiamy Państwu ofertę obozów letnich, zimowych oraz półkolonii (na razie tylko w lokalizacji warszawskiej). Informacje na ten temat pojawiają się w “Aktualnościach” oraz zakładce “Obozy”.
 

5. Czy możliwe jest zorganizowanie urodzin na lodzie?

Tak, organizujemy urodziny na lodzie, podczas których zapewniamy godzinne animacje oraz zabawy dostosowane do wieku oraz poziomu uczestników. W kwestii szczegółów, prosimy o kontakt z naszymi oddziałami.

 

MŁODZIEŻ I DOROŚLI

1. Jakie zajęcia są do wyboru?

Dla młodzieży oraz dorosłych mamy zaplanowane zajęcia na lodzie, a także treningi wszechstronno-imitacyjne, podczas których można przygotować ciało do aktywności łyżwiarskiej.
 

2. Jakie poziomy zaawansowania są dostępne w grupach dla młodzieży i dorosłych?

Podczas każdych zajęć mamy kilka grup młodzieżowo-dorosłych. Poczynając od grupy brązowej od podstaw (zupełne podstawy) poprzez grupę brązową (dla osób jeżdżących wprzód, chcących nauczyć się elementów technicznych), brązową + i srebrną (grupy średniozaawansowane) oraz grupy złotą oraz złotą + (grupy zaawansowane).
 

3. Jaki strój obowiązuje na zajęciach?

Na zajęcia najlepszy jest strój sportowy, dostosowany do temperatury na lodowisku, umożliwiający swobodne poruszanie się (np. koszulka termiczna bluza/polar, w zimniejszych lokalizacjach – sportowa kurtka, spodnie sportowe, legginsy, ewentualnie getry)) oraz naostrzone łyżwy.
 

4. Czy organizowane są jakieś inne formy aktywności dla młodzieży oraz dorosłych/ zajęcia tematyczny?

Tak, poza zajęciami grafikowymi organizujemy również imprezy tematyczne: Halloween, Bożonarodzeniową zabawę czy kończącą sezon Fiestę. Poza tym, dwa razy do roku przedstawiamy Państwu ofertę obozów letnich oraz zimowych. Informacje na ten temat pojawiają się w “Aktualnościach” oraz zakładce “Obozy”.

Niektóre obszary Walley.pl mogą wykorzystywać cookies. Kontynuowanie przeglądania bez zmiany dotychczasowych ustawień oznacza wyrażenie zgody na używanie plików cookies. Dowiedz się więcej.